78 üye kuruluşu, 17 çalışma grubu ile Türk Boya sektörünün sürekli gelişimi ve faydası için çalışan  ve “Ulusal Boya Sanayi” içindeki katılımcı payı %80’i aşmış bulunan güçlü ve saygın meslek örgütü BOSAD, 21 Aralık 2022 tarihinde dernek üyeleri ve sektör temsilcilerini Yılbaşı Balosu etkinliğiyle Hilton Kozyatağı Otel’de bir araya getirdi. İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Adil Pelister, TOBB Kimya Sanayi Meclisi Başkanı Sn. Timur Erk, Kimya Mühendisleri Odası Başkanı Sn. Engin Çörüşlü gibi değerli STK başkanlarının da katıldığı davette yeni yıl coşkuyla karşılanırken tüm katılımcılar Boya Sanayicileri Derneği çatısı altında “Birlikte Daha Renkliyiz” mesajı verdiler.

Son 2 dönemdir başkanlık görevini yürüten Yönetim Kurulu Başkanı Sn. M. Akın Akçalı açılış konuşmasında 2023’te 20 yaşına girecek olan BOSAD’ın yeni yıl hedeflerinden bahsetti; ‘En son Mart 2020’de Brezilya’da Dünya Boyacılar Birliği toplantısında ülkemizi ve sektörümüzü gururla temsil etmiştik. Şimdi, dünya boya sektörünü tek çatı altında toplayan World Coatings Council’in (Dünya Boya Birliği) yıllık değerlendirme toplantısı derneğimizin kuruluşunun 20. Yılında, Cumhuriyet’imizin 100. Yılında BOSAD’ın ev sahipliğinde güzel şehrimiz İstanbul’da gerçekleşecek. Bu onurlu gelişme sektörümüz sanayicilerinin  gelmiş geçmiş tüm temsilcilerine armağan olsun.

İnşaat Boyaları, Mobilya ve Ahşap Boyaları, Otomotiv Boyaları, Sanayi Boyaları ve Koruyucu Boyalar, Toz Boyalar, Deniz Boyaları, Matbaa Mürekkepleri üreticileri ve hammadde /ambalaj tedarikçilerini temsil eden BOSAD’ın saygıdeğer temsilcileri; sektörümüz inşaat boyalarında tüm zamanların en yüksek hacmine geçtiğimiz yıl ulaştı ve 625.000 ton seviyelerini gördük. Toplam boyada 1 mio tonu devirdik. Türk Boya sektörü, Avrupa’da İngiltere-Almanya-Fransa sonrası 4.lük için İtalya ile yarışır halde, dünyada ise cazibe merkezi konumunda. Bu cazibesi günden güne parlıyor ve parlamaya devam edecek.

Biz Boya Sanayicileri Derneği üyeleri olarak Birlikte Daha Renkliyiz, çok çok daha renkliyiz. Hepinizin yeni yılı kutlu olsun” dedi.

Son Duyurular