Yönetim Kurulu

Ahmet F. YİĞİTBAŞI
Yönetim Kurulu Başkanı
M.Akın AKÇALI
Yönetim Kurulu Başkan Vekili
Kenan BAYTAŞ
Yönetim Kurulu Başkan Vekili
Levend KOKULUDAĞ
Yönetim Kurulu Başkan Vekili
Altuğ AKBAŞ
Yönetim Kurulu Üyesi
Cemal DRAHOR
Yönetim Kurulu Üyesi
Erol MİZRAHİ
Yönetim Kurulu Üyesi
Feridun UZUNYOL
Yönetim Kurulu Üyesi
Mustafa DERYAL
Yönetim Kurulu Üyesi
R. Şükrü ERGÜN
Yönetim Kurulu Üyesi
Semih KILIÇ
Yönetim Kurulu Üyesi
Serdar ORAN
Yönetim Kurulu Üyesi
Tayfun KÜÇÜKOĞLU
Yönetim Kurulu Üyesi

Cemal DRAHOR

Yönetim Kurulu Üyesi

Dow Kaplama Malzemeleri (DCM) Güney Doğu Avrupa & Türkiye Ticari Müdürü ve Genel Müdür & Rohm and Haas Kimyasal Ürünler Üretim, Dağıtım ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi

Cemal Drahor, Türkiye dahil olmak üzere Dow'un Güney, Orta ve Doğu Avrupa'daki tüm ticari faaliyetlerden ve büyüme stratejisinden sorumludur. İstanbul'da yaşamaktadır. Avrupa ve Rusya DCM Satış Direktörü Nicolas Spilmann'a bağlı olarak çalışmaktadır.

Drahor kariyerine 1986 yılında, Ar-Ge mühendisi olarak Vestel ile başlamıştır. 1990 yılında İzmir'de Akzo Nobel Kemipol'e Satış ve Pazarlama Müdür Yardımcısı olarak katılmıştır. 1993 yılında Otomotiv OEM de dahil olmak üzere Endüstriyel Kaplamalar için Satış ve Pazarlama Müdürü olarak atanmıştır.

2001'de Macaristan'daki Akzo Nobel Endüstriyel Kaplamalar Genel Müdürü olarak göreve başlamış ve oraya taşınmıştır.

2003 yılında Macaristan'daki Genel Müdür pozisyonuna ek olarak Doğu Avrupa'daki Otomotiv Plastik Kaplamaları İşletme Müdürü olarak atanmıştır.

2006 yılında EMEA Ticari Araç OEM Müdürü olarak atanmıştır.

2001 ve 2010 yılları arasında Macaristan'da yaşamıştır.

2012'de İstanbul'daki DOW Kaplama Malzemeleri'ne Rohm & Haas JV Genel Müdürü olarak katılmış ve Güneydoğu Avrupa'da ve İsrail'de iş geliştirme sorumluluklarını almıştır.

2016 yılında Rohm & Hass JV'de Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi ve Aralık 2016'da Bölge Ticari Müdürü Dow Kaplama Malzemeleri (DCM) Güney Doğu Avrupa & Türkiye Ticari Müdürü ve Genel Müdür -Dow Coatings Materials olarak yükselmişrir.

Drahor, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisi'nden mezun olmuştur.

Levend KOKULUDAĞ

Yönetim Kurulu Üyesi

Temmuz 1955 İzmir doğumludur. Yüksek Eğitimini Ege Üniversitesi, İktisadi ve Ticari Bilimler’de tamamladı. Iş hayatına 1980 yılında Dewilux Boya Fab. A.Ş., Izmir’de İthalat ve İhracat Departman Direktörü olarak başladı. Daha sonra aynı grupta DYO Boya Fab. Aş ihracat müdürü olarak 1983-87 döneminde görev yaptı. 1987-91 yıllarında ise İngiltere/ Londra’da Westrade Limited Genel Müdür olarak çalıştı. 1992 yılında kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olduğu; Arkem Kimya A.Ş. , Shanghai- Çin, Houston- A.B.D., Utrecht- Hollanda ,Sofia- Bulgaristan iştirakleri, Altintel Liman ve Terminal İşletmeleri A.Ş., İstanbul, Gökbil Lojistik A.Ş. ve Gökbil Tank Konteyner şirketlerinde iş hayatına devam etmektedir.

İngilizce bilmekte olup, evli ve iki erkek çocuk sahibidir.

Ahmet YİĞİTBAŞI

Yönetim Kurulu Başkanı

1958 İzmir doğumlu olan Ahmet YİĞİTBAŞI, Aachen Teknik Üniversitesi'nde (Almanya) Makina Mühendisliği bölümünde öğrenim görmüş olup, Yakıt Mühendisliği dalında Yüksek Lisansını tamamlamıştır.

İş hayatına 1987'de Bonn / Almanya'da Union Kraftstoff (UK)'da başlayan Ahmet YİĞİTBAŞI, 1989'da Yaşar Boya ve Kimya Grubu'na katılmış ve 1989 – 1990 yılları arasında Desa Makina ve Kazan San. A.Ş.'de çalışmıştır. Daha sonra sırasıyla, 1990-1992 yılları arasında Botaş Ambalaj San. A.Ş.'ne Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı, 1992- 1996 yılları arasında Genel Müdür, 1996- 2001 yılları arasında Ambalaj, Otomotiv Boyaları, Endüstriyel Boyalar, İnşaat Boyaları, Matbaa Mürekkepleri dahil olmak üzere, farklı iş ünitelerinden sorumlu Başkan Yardımcısı ve 2001-2006 yılları arasında Yaşar Holding Boya ve Kimya Grubu Başkanı, Ocak 2006-Mayıs 2009 yılları arasında Yaşar Holding Dış Yatırımlar ve Yeni Projeler Başkanı, Mayıs 2006-Mayıs 2009 yılları arası Bosad (Boya Sanayicileri Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı, 2003-2010 yılları arası Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi ve Başkan Vekili, olarak görev yapmıştır.

Mayıs 2009'dan itibaren Yaşar Holding Boya Grubu Başkanı ve Bosad (Boya Sanayicileri Derneği) Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Mart 2010'dan itibaren Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı olarak görevlerini sürdürmektedir.

Evli ve 2 çocuk sahibi olan Ahmet YİĞİTBAŞI; İngilizce, Almanca ve Fransızca bilmektedir.

Feridun UZUNYOL

Yönetim Kurulu Üyesi

1957 doğumlu olan Feridun Uzunyol, AAustria-Linz /Johannes-Kepler Üniversitesi'nden Business and Administration Bölümü'nden mezun olduktan sonra Wegner College, New York'ta Finans bölümünde eğitimi tamamlamıştır.

İş hayatında, Marshall A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmekte olup; çeşitli meslek örgütlerinde, sosyal sorumluluk çerçevesinde başkan ve üye olarak görevlerini sürdürmektedir.

Evli ve iki çocuk sahibidir. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Altuğ AKBAŞ

Yönetim Kurulu Üyesi

1969 İstanbul doğumlu olan AKBAŞ, lise öğrenimini Kadıköy Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra, 1987 yılında girdiği İTÜ Makine Fakültesi’nden 1992 yılında Makine Mühendisi olarak mezun oldu. Aynı yıl Marmara Üniversitesi’nin İşletme Enstitü programına dahil oldu ve Kale Grubu şirketlerinden Kale Pazarlama’da Üretim Planlama Sorumlusu olarak iş hayatına başladı. Kale Grubu’nun inşaat malzemelerinin satış ve pazarlamasını üstlenen Kale Pazarlama şirketinde Nisan 2003’e kadar sırasıyla Planlama Yöneticiliği, Pazarlama Müdür Yardımcılığı, Satış Müdürlüğü, Pazarlama Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. Nisan 2003’de Kaleseramik’te başladığı Pazarlama Grup Müdürlüğü görevini Mart 2008’e kadar sürdüren Akbaş, sonrasında Kaledekor’da Genel Müdür görevini üstlendi. Mart 2011’de Kalekim A.Ş.’de Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen Akbaş, Haziran 2013’den itibaren, Kalekim A.Ş.’de Genel Müdür olarak görevini sürdürmektedir. Evli olan Akbaş’ın iki oğlu bulunmaktadır.

Erol MİZRAHİ

Yönetim Kurulu Üyesi

1954, Edirne Doğumlu. 1977 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

1976 yılından bu yana Bitlis Group bünyesinde çeşitli kademelerde görev aldıktan sonra, 1998 yılı ikinci yarısından itibaren Grup Genel Koordinatörü ve Polisan Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş. nin Genel Müdürü, 2005 itibariyle de Polisan Holding CEO’su olarak görev yapmaktadır.

Evli, bir erkek çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

M.Akın AKÇALI

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

1975 İstanbul doğumlu. Öğrenimine İstanbul’da başlayarak ATA Kolejinden mezun oldu. Yüksek öğrenimine Anadolu Ünv. İktisadi Bilimler Fak. başlayarak aynı fakültenin İktisat bölümünden mezun oldu.
İş hayatını AKÇALI BOYA VE KİMYA San.Tic.AŞ.’nin halen Yönetim Kurulu üyeliği ve Genel Müdürlüğü ile sürdürmektedir. 2013 / Mayıs dönemi itibarı ile Boya Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.
Kültür ve sanat alanında çeşitli sosyal kuruluşlarda aktif olarak görev almaktadır.
İleri derecede İngilizce bilmekte olup, evli ve iki çocuk sahibidir.

Mustafa DERYAL

1956 yılında Burdur/Bucak da doğdu. 1974 yılında Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesin de Yüksek Öğrenimini yaptı. Çalışma hayatına 1986 Boya Toptancılığı ile başlamış olup,1996 yılından beri de boya İmalatına yönelik çalışmaları devam etmektedir. 1992 yılında MÜSİAD-Ankara Şubesi Kurucu Üyeliği ve Başkan Vekilliği görevinde bulunmuştur. 1999 yılında yapılan Ankara Ticaret Odası’nın oda seçimlerinde Meclis Üyeliği’ne seçilmiştir. 1999-2003 yılları arası Meclis Üyeliği, 2003-2008 yılları arası Yönetim Kurulu Üyesiliği yapmış olup 2008 yılından beri Meclis Üyeliği görevini sürdürmektedir. 2008 yılından itibaren de TOBB Kimya Sektör Meclisi Başkan Yardımcılığı’nı devam ettirmektedir. MPM’de 48.Genel Kurulunda Yönetim Kurulu Üyesisi olarak çalışmalarına devam etmiştir. 49.Genel Kurulunda Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmiştir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Kenan BAYTAŞ

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

1953 yılında Derik'te doğan Kenan Baytaş, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun oldu. Asırlık bir marka olan "Merbolin" boyalarını üreten, Merbolin Boya San. ve Tic. A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Baytaş, aynı zamanda İSO Yönetim Kurulu Üyesisi ve TOBB Emekli Sandığı Vakfı Yönetim Kurulu Üyesisi olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda İstanbul Eğitim Vakfı mütevelli heyetindedir. İngilizce ve Arapça bilen Kenan Baytaş, evli ve iki çocuk babasıdır.

Levent GÖKÇE

1967 yılında Söke-Aydın'da doğan Levent Gökçe, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği'nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde Uluslararası İşletmecilik programını tamamladı.

2005 yılından bu yana Saint-Gobain Weber Yapı Kimyasalları San. ve Tic. A.Ş.'de Genel Müdür olarak görevini sürdürmektedir.

Evli ve iki çocuk sahibi olan Levent Gökçe, İngilizce bilmektedir.

Semih İYİGÜL

1985 yılında Bursada doğdu. Sırasıyla Bursa Anadolu Lisesi ve Koç Özel Lisesinde öğrenim gördü. Ardından Amerika Virgina Tech Üniversitesinde İşletme Ekonomisi üzerine lisansını tamamladı.

2008 yılında Akiş Boya A.Ş Finans Müdürü olarak göreve başladı. Aynı zamanda Akiş Boya Yönetim Kurulu Üyesisi olan Semih İYİGÜLLÜ görevini sürdürmektedir.

Semih KILIÇ

Yönetim Kurulu Üyesi

1961 yılı Ankara doğumludur. 1984 yılında ODTÜ İşletme Fakültesi'ni bitirdikten sonra iş hayatına DYOSAD A.Ş.'de başlamıştır. 1988 yılında Viking A.Ş.'ye Finansman Müdürü olarak atanmıştır. Daha sonra 2,5 yıl süreyle İngiltere'de Westrade Şirketi'nde Mali ve İdari İşler Müdürü olarak görev yapmıştır. Semih Kılıç, 1992 yılından itibaren AKZONOBEL KEMİPOL A.Ş. ve KANSAI ALTAN BOYA SAN. VE TİC. A.Ş. Mali İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Tayfun KÜÇÜKOĞLU

Yönetim Kurulu Üyesi

1961 yılında Ankara'da doğdu.

1984 yılında İTÜ İşletme Fakültesinden mezun oldu.

1988 yılında Betek'in kurucu üyelerinden olup, Betek bünyesinde çeşitli görevler üstlendi ve 1995 yılından itibaren de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesisi olarak faaliyetlerini yürütmektedir.

Tayfun Küçükoğlu, İmsad, Bosad ve İzoder Derneklerinin Yönetim Kurulu üyesidir.

R. Şükrü ERGÜN

Yönetim Kurulu Üyesi

1958 İstanbul doğumlu olan R.Şükrü Ergün Galatasaray Lisesi'nden sonra Boğaziçi Üniversitesi'nden mezun olmuştur.

İhtisasını Norveç Denizcilik Akademisi'nde tamamladıktan sonra iş hayatına 1982'de Cerrahoğulları T.A.Ş. firmasında başlamıştır. 1986'da Norveç menşeili boya firmasının Türkiye temsilcisi olan Şükrü Ergün 1989 yılında Norveç Jotun A/Ş ile ortak Jotun Boya San.Tic. A.Ş.'yi kurmuştur.

2000 yılından beri Jotun Boya San. Tic. A.Ş. 'nin murahhas azası olan Şükrü Ergün evli ve 2 çocuk babasıdır. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Serdar ORAN

Yönetim Kurulu Üyesi

1961 Rize doğumlu olan Sayın Serdar ORAN, 1983 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 1987 yılında California State Üniversitesi’nde Kimya Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır.

1988 yılında DYOSAD A.Ş.’de Sanayi Boyaları Araştırma Mühendisi olarak Yaşar Topluluğuna katılan Sayın ORAN, sırasıyla 1992-1994 yılları arasında Sanayi Boyaları Araştırma Uzmanlığı, 1994-1997 yılları arasında Sanayi Boyaları Fabrika Müdürlüğü, 1997-1999 yılları arasında Teknik Genel Müdür Yardımcılığı, 1999-2000 yılları arasında Metal Boyaları İş Ünitesi Pazarlama Direktörlüğü görevlerinde bulunmuştur. 2000 yılında DYOSAD A.Ş. Genel Müdürlügü’ne atanmıştır.

Mayıs 2009’dan itibaren Dyo Boya Fabrikaları Genel Müdürü olarak tekrar Yaşar Holding bünyesine katılan Sayın ORAN, 01 Haziran 2012 tarihinden itibaren Dyo Boya Fabrikaları ve Boya Grubu Yurtdışı Şirketlerinden sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Evli ve bir çocuk babası olan Sayın ORAN, İngilizce bilmektedir.

Tulga DAL

1970 yılında Ankara’da doğdu. 1988 yılında TED Ankara Koleji’den mezun olan Tulga DAL, 1994 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. 1998-2004 yılları adasında Volkan Boya Kimya Sanayi’nde üretim mühendisi olarak görev yapan Tulga DAL, 2004 yılından bu yana İBA Kimya San. Ve Tic. AŞ.’de genel müdürlük görevini yürütmektedir. 2010 yılından bu yana TED Ankara Koleji Vakfı Yönetim Kurulu üyesidir. Evli ve üç çocuk babasıdır.