Yönetim Kurulu


Yönetim Kurulu Başkanı
Mehmet Akın AKÇALI

1975 İstanbul doğumlu. Öğrenimine İstanbul’da başlayarak ATA Kolejinden mezun oldu. Yüksek öğrenimine Anadolu Ünv. İktisadi Bilimler Fak. başlayarak aynı fakültenin İktisat bölümünden mezun oldu.

İş hayatını AKÇALI BOYA VE KİMYA San.Tic.AŞ.’nin halen Yönetim Kurulu üyeliği ve Genel Müdürlüğü ile sürdürmektedir.

2013 / Mayıs dönemi itibarı ile Boya Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu üyesi ... Devamı

Yönetim Kurulu Başkan Vekili
Kenan BAYTAŞ

1953 yılında Derik'te doğan Kenan Baytaş, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun oldu. Asırlık bir marka olan "Merbolin" boyalarını üreten, Merbolin Boya San. ve Tic. A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Baytaş, aynı zamanda İSO Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Emekli Sandığı Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Aynı zamanda İstanbul Eğitim ... Devamı

Yönetim Kurulu Başkan Vekili
Şükrü ERGÜN

R. Şükrü Ergün, 1958 yılında İstanbul’da doğdu. 1977 yılında Galatasaray Lisesi’nden, 1981 yılında ise Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun oldu. 1982 yılında yılında Norveç Denizcilik Akademisi’nde ihtisasını tamamladıktan sonra Türkiye’ye geri dönerek kariyerine Cerrahoğulları T.A.Ş firmasında başladı.

Şükrü Ergün, 1986 yılında Norveç firması Jotun’un Türkiye temsilciliğini aldı. 1989’da Norveçli Jotun Grubu ile ortak ... Devamı

Yönetim Kurulu Başkan Vekili
Rami ATİKOĞLU

Rami Atikoğlu, 1968 yılında İskenderun’da doğdu. 1990 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü'nden mezun oldu.

Atikoğlu, kariyerine Akzo Nobel Otomotiv OEM Boyaları Bölümü’nde Ar-Ge Müdürü olarak başladı. 2004 yılında Otomotiv OEM Boyaları Satış Müdürü olarak çalışmaya başladığı BASF’de ülke müdürlüğü dahil çeşitli pozisyonlarda görev aldı.

Ocak 2016'da Türkiye ve Azerbaycan’dan sorumlu ... Devamı

Yönetim Kurulu Üyesi
Haluk GİRAY

1949 yılında İstanbulda doğdu. 1972 yılında İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme Bölümünde mezun olduktan sonra İngiltere’de Cambridge te  lisan öğrenimi ile Pazarlama Reklam üzerine eğitim aldı.

1976 yılında katıldığı Shell Türkiye ‘de  Operasyon , Satış ve Pazarlama bölümlerinde farklı görevler aldı, Shell’in  Dubai de kurulu Şirketinde  3 yıl süre ... Devamı

Yönetim Kurulu Üyesi
Cemal DRAHOR

Cemal Drahor, Türkiye dahil olmak üzere Dow'un Güney, Orta ve Doğu Avrupa'daki tüm ticari faaliyetlerden ve büyüme stratejisinden sorumludur. İstanbul'da yaşamaktadır. Avrupa ve Rusya DCM Satış Direktörü Nicolas Spilmann'a bağlı olarak çalışmaktadır.

Drahor kariyerine 1986 yılında, Ar-Ge mühendisi olarak Vestel ile başlamıştır. 1990 yılında İzmir'de Akzo Nobel Kemipol'e Satış ve Pazarlama ... Devamı

Yönetim Kurulu Üyesi
Ersin KAYALAR
... Devamı
Yönetim Kurulu Üyesi
Esra DURNA

1 Ekim 1977 Gölcük-Kocaeli doğumludur. 2000 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği  bölümünden mezun olarak, aynı yıl profesyonel iş hayatına Akzo Nobel Marshall  Boyada  Arge Mühendisi olarak başladı. 5 yıl bu pozisyonda ve takip eden 7 yıl ise çeşitli yönetici kademelerinde görev aldıktan sonra,kariyerine satış-pazarlama alanında devam etme kararı ... Devamı

Yönetim Kurulu Üyesi
Kemal ERSUDAŞ

1983 Bursa doğumlu olan Kemal Ersudaş 2005 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde işletme lisansını, 2008 yılında aynı üniversitede MBA tamamlamıştır.

İş hayatına 2004 yılında Ege Kimya firmasında başlayıp ihracat operasyon, lojistik ve satış bölümünde çeşitli görevlerde çalıştıktan sonra 2010 yılında Organik Kimya firmasında bölge satış müdürü olarak çalışmaya başlamıştır. Organik Kimya firmasında ... Devamı

Yönetim Kurulu Üyesi
Nilüfer Mehtap ERDOĞAN
... Devamı
Yönetim Kurulu Üyesi
Onur EROĞLU

27.04.1971 Tarihinde Karabük de doğdu. Ilk, orta ve lise öğrenimini Istanbul’da tamamladıktan sonra 1993 senesinde İTÜ Kimya Mühendisliğinden, 1996 senesinde de İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Kimya Mühendisliği Yüksek lisans programlarından mezun oldu.

1997-2004 yılları arasında Yaşar Holding iştirakleri Akril Kimya A.Ş, Yasaş A.Ş. ve Dyo Boya Fabrikaları A.Ş. ‘nde çeşitli satış ... Devamı

Yönetim Kurulu Üyesi
Ömer Saim OĞUZ

Ömer Saim Oğuz 1952 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini  Aksaray’da; Deneme İlkokulu’nda ve Pertevniyal Lisesi’nde tamamlamıştır. Bilahare İstanbul Üniversitesi, Kimya Mühendisliği bölümünden Kimya Yüksek Mühendisi olarak 1976 yılında mezun olmuştur. Mezuniyetinin akabinde İngiltere’de lisan öğretimini tamamlamış, ardından Manchester Üniversitesi’nde Polimer Bilimi ders ve kurslarını alarak, 1978 yılında ... Devamı

Yönetim Kurulu Üyesi
Sakin ARUK

1966 Niğde’de doğan Sakin ARUK, 1986 yılından itibaren kalsit sektöründe faaliyet göstermektedir. Niğtaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak iş hayatına devam etmektedir. PAGEV Yönetim Kurulu Üyesi ve Endüstriyel Mineral Üreticileri ve San. Derneği Başkanıdır. Çeşitli meslek ve sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak görev yapmaktadır.

İngilizce bilmekte, evli ve ... Devamı

Yönetim Kurulu Üyesi
Semih İYİGÜLLÜ

1985 Bursa doğumlu olan Semih İYİGÜLLÜ, Bursa Anadolu Lisesi ve Koç Özel Lisesi’nde öğrenim görmüştür. Ardından öğrenim hayatına Amerika’da devam etmiş ve Virginia Tech Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olmuştur.

İş hayatına 2008 yılında Ak-İş Boya A.Ş de Finans Yetkilisi olarak başlamıştır. Daha sonra 2012 yılında Finans Müdürü, 2017 yılında ise Mali ... Devamı

Yönetim Kurulu Üyesi
Semih KILIÇ

1961 yılı Ankara doğumludur. 1984 yılında ODTÜ İşletme Fakültesi’ni bitirdikten sonra iş hayatına DYOSAD A.Ş.’de başlamıştır.

1988 yılında Viking A.Ş.’ye Finansman Müdürü olarak atanmıştır. Daha sonra 2,5 yıl süreyle İngiltere’de Westrade Şirketi’nde Mali ve İdari İşler Müdürü olarak görev yapmıştır.

Semih Kılıç, 1992 yılından itibaren AKZONOBEL KEMİPOL A.Ş. ve KANSAI ALTAN BOYA ... Devamı

Yönetim Kurulu Üyesi
Tayfun KÜÇÜKOĞLU

1961 yılında Ankara'da doğdu.

1984 yılında İTÜ İşletme Fakültesinden mezun oldu.

1988 yılında Betek'in kurucu üyelerinden olup, Betek bünyesinde çeşitli görevler üstlendi ve 1995 yılından itibaren de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesisi olarak faaliyetlerini yürütmektedir.

Tayfun Küçükoğlu, İmsad, Bosad ve İzoder Derneklerinin Yönetim Kurulu üyesidir.

... Devamı