Yönetim Kurulu


Yönetim Kurulu Başkanı
Mehmet Akın AKÇALI

1975 İstanbul doğumlu. Öğrenimine İstanbul’da başlayarak ATA Kolejinden mezun oldu. Yüksek öğrenimine Anadolu Ünv. İktisadi Bilimler Fak. başlayarak aynı fakültenin İktisat bölümünden mezun oldu.

İş hayatını AKÇALI BOYA VE KİMYA San.Tic.AŞ.’nin halen Yönetim Kurulu üyeliği ve Genel Müdürlüğü ile sürdürmektedir.

2013 / Mayıs dönemi itibarı ile Boya Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu üyesi ... Devamı

Yönetim Kurulu Başkan Vekili
Ersin KAYALAR
... Devamı
Yönetim Kurulu Başkan Vekili
Kenan BAYTAŞ

1953 yılında Derik'te doğan Kenan Baytaş, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun oldu. Asırlık bir marka olan "Merbolin" boyalarını üreten, Merbolin Boya San. ve Tic. A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Baytaş, aynı zamanda İSO Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Emekli Sandığı Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Aynı zamanda İstanbul Eğitim ... Devamı

Yönetim Kurulu Üyesi
Cemal DRAHOR

Cemal Drahor, Türkiye dahil olmak üzere Dow'un Güney, Orta ve Doğu Avrupa'daki tüm ticari faaliyetlerden ve büyüme stratejisinden sorumludur. İstanbul'da yaşamaktadır. Avrupa ve Rusya DCM Satış Direktörü Nicolas Spilmann'a bağlı olarak çalışmaktadır.

Drahor kariyerine 1986 yılında, Ar-Ge mühendisi olarak Vestel ile başlamıştır. 1990 yılında İzmir'de Akzo Nobel Kemipol'e Satış ve Pazarlama ... Devamı

Yönetim Kurulu Üyesi
Hakan ÜNEL

Hakan Ünel 1965 yılında Edirne'de doğdu. Orta ve lise eğitimini İstanbul Erkek Lisesi'nde tamamladı. 1988 yılında Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Kariyerine Amerika Birleşik Devletleri'nde bir gıda firmasında üretim müdürü olarak başladı. 1992-2008 yılları arasında Bayer Türk Kimya'da boya hammaddeleri, organik ve inorganik kimyasallardan sorumlu pazarlama müdürü olarak ... Devamı

Yönetim Kurulu Üyesi
Haluk GİRAY

1949 yılında İstanbulda doğdu. 1972 yılında İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme Bölümünde mezun olduktan sonra İngiltere’de Cambridge te  lisan öğrenimi ile Pazarlama Reklam üzerine eğitim aldı.

1976 yılında katıldığı Shell Türkiye ‘de  Operasyon , Satış ve Pazarlama bölümlerinde farklı görevler aldı, Shell’in  Dubai de kurulu Şirketinde  3 yıl süre ... Devamı

Yönetim Kurulu Üyesi
Gülperi ODABAŞ
... Devamı
Yönetim Kurulu Üyesi
Mehmet Mutlu UYSAL

1970 yılında Ödemiş’te doğdu. 1991 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü’nde Lisans, 2010 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Pazarlama Bölümü’nde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.

M. Mutlu Uysal, 1993 yılında Yaşar Holding şirketlerinden biri olan DYOSAD A.Ş.’de Satış Temsilcisi olarak çalışmaya başladı. DYO firmasında Endüstriyel Boyalar Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü, Sanayi Boyaları ... Devamı

Yönetim Kurulu Üyesi
Mustafa DERYAL
... Devamı
Yönetim Kurulu Üyesi
Ömer Saim OĞUZ

Ömer Saim Oğuz 1952 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini  Aksaray’da; Deneme İlkokulu’nda ve Pertevniyal Lisesi’nde tamamlamıştır. Bilahare İstanbul Üniversitesi, Kimya Mühendisliği bölümünden Kimya Yüksek Mühendisi olarak 1976 yılında mezun olmuştur. Mezuniyetinin akabinde İngiltere’de lisan öğretimini tamamlamış, ardından Manchester Üniversitesi’nde Polimer Bilimi ders ve kurslarını alarak, 1978 yılında ... Devamı

Yönetim Kurulu Üyesi
Sakin ARUK

1966 Niğde’de doğan Sakin ARUK, 1986 yılından itibaren kalsit sektöründe faaliyet göstermektedir. Niğtaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak iş hayatına devam etmektedir. PAGEV Yönetim Kurulu Üyesi ve Endüstriyel Mineral Üreticileri ve San. Derneği Başkanıdır. Çeşitli meslek ve sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak görev yapmaktadır.

İngilizce bilmekte, evli ve ... Devamı

Yönetim Kurulu Üyesi
Semih KILIÇ

1961 yılı Ankara doğumludur. 1984 yılında ODTÜ İşletme Fakültesi’ni bitirdikten sonra iş hayatına DYOSAD A.Ş.’de başlamıştır.

1988 yılında Viking A.Ş.’ye Finansman Müdürü olarak atanmıştır. Daha sonra 2,5 yıl süreyle İngiltere’de Westrade Şirketi’nde Mali ve İdari İşler Müdürü olarak görev yapmıştır.

Semih Kılıç, 1992 yılından itibaren AKZONOBEL KEMİPOL A.Ş. ve KANSAI ALTAN BOYA ... Devamı

Yönetim Kurulu Üyesi
Şükrü ERGÜN

R. Şükrü Ergün, 1958 yılında İstanbul’da doğdu. 1977 yılında Galatasaray Lisesi’nden, 1981 yılında ise Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun oldu. 1982 yılında yılında Norveç Denizcilik Akademisi’nde ihtisasını tamamladıktan sonra Türkiye’ye geri dönerek kariyerine Cerrahoğulları T.A.Ş firmasında başladı.

Şükrü Ergün, 1986 yılında Norveç firması Jotun’un Türkiye temsilciliğini aldı. 1989’da Norveçli Jotun Grubu ile ortak ... Devamı

Yönetim Kurulu Üyesi
Tayfun KÜÇÜKOĞLU

1961 yılında Ankara'da doğdu.

1984 yılında İTÜ İşletme Fakültesinden mezun oldu.

1988 yılında Betek'in kurucu üyelerinden olup, Betek bünyesinde çeşitli görevler üstlendi ve 1995 yılından itibaren de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesisi olarak faaliyetlerini yürütmektedir.

Tayfun Küçükoğlu, İmsad, Bosad ve İzoder Derneklerinin Yönetim Kurulu üyesidir.

... Devamı
Yönetim Kurulu Üyesi
Timur KARAOĞLU

Timur Karaoğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Bölümü’nden 1998 yılında mezun oldu. 2000 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İnşaat Mühendisliği Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.

Yönetim, iş geliştirme, pazarlama ve satış stratejileri geliştirme ve uygulama konularındaki tecrübeleriyle öne çıkan Timur Karaoğlu, 2001 yılında Kale Grubu şirketlerinden Kale Pazarlama'da Kalekim Ürün Sorumlusu olarak ... Devamı

Yönetim Kurulu Üyesi
Tuğrul Aydın KAYI

Aydın Kayı 1978 yılında İzmir’de doğdu. 2000 Yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olmuştur. 2005 yılında Ege Üniversitesi’nde İngilizce Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bölümünde Yüksek Lisans’ını tamamlamıştır. 2015 Yılında ise Okan Üniversitesi İngilizce İşletme Doktora’sını tamamlamıştır. Çeşitli dönemlerde Okan üniversitesinde yüksek lisans öğrencilerine Pazarlama Yönetimi dersleri vermiştir.

Kariyerine 2004 yılında ... Devamı

Yönetim Kurulu Üyesi
Yakup BENLİ

1991 yılında ODTÜ Makina Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Aynı yıl ODTÜ’de araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlayan Yakup BENLİ, Nurol Makina ve  Endüstri’de Üretim Mühendisi olarak profesyonel iş yaşamına adım atmıştır. Kariyer hayatında Türkiye’nin alanında lider firmalarında yöneticilik yapmış ve 2013 - 2016 yılları arasında DYO Matbaa Mürekkepleri Sanayi ve Ticaret ... Devamı