O. Tufan Çınarsoy

O. Tufan Çınarsoy

Genel Sekreterlik

1949 İstanbul/ Kadıköy doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Haydarpaşa Lisesi ve Özel Anadolu Lisesinde tamamladı. Yükseköğrenimine Ankara Siyasal Bilgiler ’de başlayıp, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Finans Bölümünde tamamladı. Daha sonra İstanbul Üniversitesi İşletme fakültesinde yüksek lisans ile doktoralarını bitirdi. Aynı üniversitenin İktisat Fakültesi Genel İktisat bölümünde, fark derslerini vererek eğitimini tamamladı.

1976 yılında Türk Sanayici ve İşadamları Derneğinde (TÜSİAD) uzman yardımcısı olarak iş hayatına başladı. Daha sonra Eczacıbaşı AŞ’de kısa bir dönem yatırım ve finans uzmanı olarak çalıştı. Askerlik hizmetini 1979-1980 yıllarında Deniz Kuvvetleri Komutanlığında, Deniz Yedek Subayı olarak tamamladı. Askerlik hizmeti akabinde TÜSİAD’da 1980-87 döneminde Ekonomik Araştırmalar Blm. Bşk ve Basın Müşaviri olarak çalıştı.

1987-89 arasında Deniz Ticaret Odası Başkanlık Danışmanı olarak görev yaptı. Daha sonralı beş yıllık süreçte İktisadi Kalkınma Vakfında (İKV) Başkanlık Danışmanı görevini üstlenerek AB konusunda görev aldı.

1994-99 arası Türkiye Süt, Et ve Gıda Birliği (SETBİR) Genel Sekreter olarak çalıştı.

2000-2003 döneminde özel sektöre meslek örgütü kuruluş süreçlerinde çeşitli meslek örgütlerinde kurucu ve genel sekreterlik görevini üstlendi.

2003 yılından günümüze kadar da BOSAD (Boya Sanayicileri Derneği) Genel Sekreteri olarak görevini sürdürmektedir.


Yönetim Kurulu Üyelerimiz